Waffels & Juice.

God morgen verden.

Endelig klarte solen å bryte igjennom surt regn og tåke!

Helt utrolig hva det gjør med energien!

 

Ekstra energi og tid på morraen betyr ekstra fin frokost, så i dag kostet jeg støvet av juiceren min.

Ikke at den var så veldig støvete!

Favoritten er fremdeles fenikell, rød grapefrukt, pink lady og ingefær.

 

Vaffelen lager jeg enkelt av en porsjon måltidserstatter med vaniljesmak og to eggehviter + en knipe bakepulver og litt kanel. Bare å vispe sammen.

 

Annonse

Toppet med proteinyoghurt med sitronsmak og bær

 

Tilslutt har jeg et lite spørsmål til alle store og små familier der ute;

Hvor mye penger bruker dere i uka på mat?

 

Lag en glad dag.

 

– Desiree


31 kommentarer

  1. Til meg og kjæresten bruker vi kanskje rundt 400-500kr

  2. Cecilia Catharina

    Nam! Det ser kjempegodt ut! 😀 Ha en helt nydelig dag og kos deg masse 🙂

  3. Super-mamma

    Alt for mye… 2voksne, en 4åring, en baby, to hunder og to katter. Blir fort 1500 en gang i uka pluss noe til i ny og ned

  4. 2 voksne og 2 barn så bruker vi mellom 1000-1500 kr i uka.

  5. Altfor mye… To voksne og tre barn på 4, 8 og 10 år – 2500-3500 kr pr uke.

  6. Elisabeth

    Kunne tenke meg å bruke myyyyye mindre. Familie på fem med barn på 4,7 og 9 år. Bruker i snitt 2500kr per uke

  7. vi er en familie på 3. To voksne og ett barn på 3,5 år. Jeg handler x 2 i mnd og da handler jeg for 3000 – 4000 kr. Så da blir det ca 800 – 1000 kr i uka

  8. Vi har budsjett på 4000 i mnd,og det inkluderer også alt av husholdningsartikler/bleier. Vi er 2 voksne, en 3 åring og en baby på 9 uker.

  9. Vi er to voksne og ett barn og bruker 1500 +/- pr uke. 🙂

  10. 3 voksne og 1 på 4 år. Bruker 2000-2500. Men da er alt av husholdningsartikler inkludert (vaskemiddel, tannkrem etc – alt man kjøper i dagligvare). Prøver å redusere, men har ikke sjans hvis vi skal spise sunt og variert.

  11. Ann Karin

    hmmm syns vi generelt bruker for mye penger på mat men ønsket er å kutte kostnadene ja. Det varierer fra ca. 1500kr til 2000kr i uka. Vi er to voksne og to aktive gutter på 9 og 10 år.

  12. Tonje S

    For mye!! 3000kr pr uke, minimum! 3 barn og 2 voksne. Aktiv gjeng som prøver å holde oss sunne 😉 Takk for flott blogg!!

  13. Vi bruker ca 2200 kr pr uke i mat og husholdningsartikler. Er to voksne og 5 barn.

  14. For mye. Rundt 2000 på to voksne og en 15-åring som trener/spiller fotballkamper stort sett hver dag.Kan du være snill og fortelle litt om måltidserstatter. Når bør det brukes osv samt hva man evt kan erstatte det med i de oppskriftene hvor du bruker dette. Ha en super dag videre

  15. faksjon

    en person, student. bruker 1000kr i mnd + 300kr til å spise ute(sushi)

  16. vi bruker nok altfor mye. Ca 2000kr minst hver uke. 2 voksne og 2 barn på 8 og 10 år.

  17. Vi er 2 voksne, 4 tenåringer og 2 barn og bruker 2000 kr på ukeshandelen (mat og husholdningsartikler).Jeg baker brød selv, og sparer mye på at det går færre grove hjemmelagde skiver enn kjøpe brød, ergo også mindre pålegg.Vi har alltid rikelig med frukt og grønt i hus.Mener vi har et sunt og variert kosthold

  18. Jeg er hybelstudent og bruker rundt 800-1000kr i uka. Det var mindre før når jeg ikke brydde meg om kosthold men sunn mat er dyr mat så slik har det blitt 🙂

  19. Silje S. Lopez

    NAM ! Ser kjempe godt ut 😀

  20. 2500 i uka, 5 personer, 2 voksne, 3 gutter i alder 17, 9 og 7 1/2 ☺kunne brukt masse mer hvis vi ikke hadde vært prisbevisst og storhandlet en gang i uka. Vi er opptatt av sunt kosthold og det koster skjorta!

  21. Hjemme hos meg og min sønn på 4 år går det ca 300-400 kr i uka på mat

  22. Therese

    2 voksne og 2 barn =2000 kr pr. uke

  23. Christine

    En stor og en 7 åring. Rundt 800kr i uka.

  24. Cindie Sndersen

    Takk for mange flotte oppskrifter.Vi er 5 i familien, barnen er 7,8,11 år og mannen i huset er kokk og derfor naturlig opptatt av gode råvarer.Vi har to barn med insulinrelatert kronisk sykdom, og dette setter naturligvis ekstra fokus på Sundt kosthold og mye frukt/grønt.Vi bruker mellom 12 og 14000 kroner i mnd på mat (varierer med helgebesøk/røde dager)Tror folk flest bruker mye mere en de tror…jeg gikk på nettbanken og gjorde et søk på forbruk i alle nærområdets matbutikker:-)

  25. Lena-Marie

    Kjempefin blogg!Vi er en familie på 4, 2 voksne og 2 barn på 1 og 3 år. Gjennomsnittlig bruker vi nok 1300kr i mat per uke 🙂 Det kan variere, ut i fra middagsplanen så klart!

  26. Vi er en familie på 4, 2 voksne og 2 tenåringer. Bruker vel sånn rundt 1800 kr i uka på mat.

  27. Handler stort- men bare det å ha frukt og grønnsaker til vår familie på gutter 7,10 og 15 og to voksne. Og sunne gode matpakker koster masse. Så vi bruker 3000 pr uke.

  28. Kamilla Haaland

    så utrolig godt ut 🙂 Alene bruker jeg ca 2000 kroner i måneden.

  29. Desiree

    Kamilla Haaland: Phu! Godt å høre! 😉

  30. Ca 1000kr i uka (5000kr pr mnd inkludert alt av husholdningsartikler fra matbutikken ) storhandler for ca 2000 kr hver 14.dag og 1000,- fordelt på småting/ferskvarer som melk og brød. 2 voksne og 2 barn (1,5år og 4 år)

  31. cecilie

    2 voksne og 2 barn på 4 og 2, vi bruker ca 3000 i måneden så det blir ca 750 i uka 🙂 da er det med husholdning ting også

LEGG IGJEN EN KOMMENTAR

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*